Retinool…. A-vitamiin

dry skin

levinumad tunnused A vit puudusest

Mis on retinool?

A vitamiini vorm, kus hea retinool teeb pea kõike, mida unistame nahakaitsevahenditest ja enamat. Reguleerib rasueritust, annab meie nahale parema kaitse et see oleks niisutatud, see omakorda suurendab kollageeni rakkude tootmist. Kui kasutada toodet pikema aja jooksul siis selle tulemusel ahenevad poorid, paraneb naha pigmentatsioon, silub kortse ja helendab naha jumet. Retinool on uskumatu koostisosa mis aitab sul saavutada veatud nahka.

Retinool-ehk-A-vitamiini-derivaat- kuidas-seda-kasutada-kogused-mis kujul-millises-kontsentratsioonis-retinool-A vitamiin? s://et.wikipedia.org/wiki/A-vitamiin

On 3 peamist tüüpi retinooli. Kõige effektiivsem on retinoolhape tavaliselt kasutatakse 0,025%….0,1 %, seejärel on laialdaselt kasutusel olev retinool ja siis alles retinüülpalmitaat. Meie naharakkudele on omane retinhape retseptorid, nii et see toimib koheselt. Tavaline retinool tuleb kõigepealt muuta nahas olevate ensüümide retiinhappeks, mis muudab selle küll vähem efektiivsemaks, kuid teeb pikema aja jooksul sama töö. Teisest küljest peab retinüülpalmitaat nahka jõudmiseks läbima rohkem takistusi ,seega kõik see omakorda vähendab veelgi tema effektiivsust kuid pikaajalisel kasutamisel on tulemus sama hea kui retinoolhappel. Retinoolhape võib olla effektiivne ja kiire kuid  põhjustab rohkesti naha ärritusi ( punetust, naha koorumist ja isepuhastuse käigus naha halvenev seisund) See on see mis paneb paljusid loobuma toote kasutamisest enne kui nähakse tulemusi. Mistõttu võivadki teie valituks osutuda teised vähemeffektiivsed retinooli tooted..

Kuidas alustada retinooli kasutamist?

Edu saladuseks on võtta toode kasutusse aeglaselt või väheviisi et saavutada residentsus retinüülpalmitaadi kasutamisel 2 korda nädalas öösel. Enamik inimesi ei reageeri tootele üldse aga kui see siiski nii on siis pigem kasuta seda harvem kuid pikema aja jooksul. Siis võid edasi minna retinooli juurde järgides sama protokolli. Raskemate nahaprobleemide raviks (akne, pigmentatsioon või sügavad kortsud) võite edasi liikuda retiinhappe juurde. Alustada tuleks 1 ööga nädalas ja lisada sellele kordasid. See võimaldab nahal aklimatiseeruda, samal ajal vähendades tavalist retinoolist põhjustatud kuivust ja ärritust. 

Retinooli tooteid tuleks säilitada jahedas ja pimedas, mitte vannitoas või dušši kõrval. Peale kasutamist tuleb toode korralikult kinni panna.

Kas retinooli tohib kasutada koos teiste nahatoodetega?

Retinool ei pea põhjustama nahareaktsiooni, näidates et see töötab. Aga kui see juhtub siis kasuta seda teiste toodetega. Kui nahk on sellega harjunud siis kasutage seda regulaarselt 5 nädala jooksul.

Tulemuste nägemiseks tuleks retinooli toodet kasutada vähemalt 4 nädalat kuni 3 kuud.

Jäta meelde et:

  • Kasutada tuleks toodet öösel ja mitte teiste aktiivsete hapetega nagu C- vitamini puhul. Kasuta seda teiste niisutavate hüaluroonhappe seerumitega.
  • Kui on kuiv ja tundlik nahk siis on soovituslik nahapõletiku riski vähendamiseks esmalt kasutada niisutajat ja seejärel retinooli.
  • NB! Oluline on meeles pidada et ärrituse tekkimise ärahoidmiseks tuleks kanda kogu näole ainult väike hernesuurune kogus toodet!
  • Ära lõpeta toote kuuri või kasutamist. Teile võib tunduda et naha seisund halveneb kuid enne kui see paraneb tavaliselt lõpetatakse toote kasutamise. See on osa protsessist, mis reguleerib nahka saada ilusaks ja aina paremaks läheb.
  • Kasuta päikesekaitsevahendit. Retinool ravib  varasemat päikesekahjustust.
  • See on müüt et te peaksite retinooli kasutama sügisest kevadeni ja see teeb teie nahka õhemaks. Seda soovitatakse isegi puhkusel kasutada, sest uuringud näitavad et see aitab parandada päikesekahjustusi sest soodustab kollageeni tootmist.