Mis on UREA ja kus seda kasutatakse?

UREA on karbamiid ehk kusiaine.  Karbamiid koosneb süsinikust, lämmastikust ja hapnikust ja seda võib leida imetajate uriinist, higist, verest ja piimast. Kõige kontsentreeritumas vormis on see uriin.

Kosmeetikatoodetes on tegelikult UREA niisutav aine, mis soodustab vee peetust nahas. See on üks tõhusamaid molekule kuivuse, ekseemi ja sügeluse vastu. Nahahooldustoodete valmistamisel suurendab karbamiid naha ülemiste kihtide veesisaldust. Puhastavad ja niisutavad kosmeetikatooted on ühed tähtsaimad kehahooldustoote, pehmendamaks kuiva nahka. Keha niisutav toode töötab sulgedes niiskuse nahapinnale ja tõmmates niiskuse keha sügavamatest pindadest pealmistele.

Väikestes annustes (vähem kui 10% ) soodustab uurea veepeetust tänu oma äärmiselt hüdrofiilsele olemusele: see on niisutava toime tõttu väga populaarne. See hoiab veemolekule paigas… 

Suurema annuse (üle 10%) korral on uureal kerge keratolüütiline toime (Keratolüütiline toime tähendab naha sarvkihi avamist), mis on naha uuendamiseks väga kasulik, toimides surnud naharakkude vastu, mis on iseloomulikud sellistele seisunditele nagu ekseem. 

Veelgi suuremate annuste korral, umbes 30–40%, kasutatakse selle tugevamat keratolüütilist võimekust tõsisematel terapeutilistel eesmärkidel (nt psoriaasi korral) kasutatavates ravimpreparaatides.

NB! Põhilised koostisosad, mis sulgevad naha niiskuse on vaseliin (petrolatum), mineraalõli (mineral oil), dimetikoon (dimethicone), lanoliin (lanolin). Glütseriin (glycerin), propüleenglükool (propylene glycol), proteiinid, karbamiid ehk uurea (urea) ja vitamiinid aitavad meelitada vedelikku naha välimisele kihile.

Leia kreem:

* millel on ka UV kaitse. E-vitamiin sisaldab ka päikesekaitset ja on paljudes kreemides olemas,  

*mis on “mitte komedogeenne”, et ei ummistaks poore. Sobivad ka õlid, kuid jälgi mis on tootele juurde kirjutatud. Osad õlid sobivad ka rasusele nahale.

*Suveks vali kergema koostisega niisutaja ja talveks kaistvama toimega kreem.

*Kaalu retinooliga niisutaja kasutamist enne magama jäämist. Retinool on A-vitamiin ja aitab rakkudel uueneda ning elavdada nende funktsioneerimist.

Leave a comment