
Kosmeetilised süstitavad ained on tõusuteel ja koos nendega ilmnevad sellised kõrvaltoimed nagu turse, punetus ja verevalumid. Kuigi kortse siluvate neurotoksiinide …..puhul on vähem tõenäoline, on hüaluroonhappe täiteainete süstimine ja kontuurimine kurikuulus ajutise jälje jätmise poolest. “Täitesüstid“ ei anna alati kohest täiusliku tulemust ja kliendid peaksid kindlasti arvestama võimalike tagajärgedega, nagu turse ja verevalumid, et valmistuda paranemiseks. Uuringud näitavad et peaaegu 70% klientidel tekivad peale täitesüstide teket verevalumid. Sellest võime järeldada vaid seda et esteetiliste protseduurid on tõusuteel ja tulemuste optimeerimiseks tuleks arstiga konsulteerida järelhooldus juhised kuid ka õige nahahooldus mis võib drastiliselt vähendada süstimisjärgseid kõrvaltoimeid.
Verevalumid tekivad siis kui nõelaga torgatakse veresooni. Teatud näopiirkonnad kus on tihedamate ja pindmiste veresoontega piirkonnad näiteks suuümbrus- on suur tõenäosus verevalumiteks
Uuringute põhjal on täheldatud et ibuprofeen, toidulisandid: kalaõli ja C vitamiin, vein või kokteilid on suurema tõenäosusega süstimisjärgseks tagajärjeks. Harvemini võib tekkida põletik, mis tekib lümfivedeliku kogunemisel nõela süstekoha ja võõrkeha (täiteaine) ümber. Enamikel täiteainetel kulub imendumiseks 2 nädalat kuid pikaajaline turse võib mõningatel juhtudel tekkida hoopis keskkonnaallergiast, veepeetusest, täiteainete muutumisest aja jooksul ja lümfidrenaaži kahjustusest. Hüaluroonne täiteaine on hüdrofiilne ehk vett armastav, meelitades mõnikord lümfivedelikku, mille tulemuseks on pikaajaline värvimuutus.
Süstmisjärgne nahahooldus
Verevalumid hakkavad tekkima esimese 24 h jooksul muutes ravijärgse nahahoolduse sama oluliseks. Põletikuvastane ja tervendav paikne nahahooldus on järgmine oluline kaitse nahatraumade vähendamiseks. Leevendust võib leida näomaskidest ja hüaluroonhappest.
Tooted võiksid sisaldada põletikuvastast bromelaiini punetuse ja põletiku vähendamiseks, haavade paranemiseks draakoni verd mis pärineb puumahlast https://et.drink-drink.ru/chto-takoe-krov-drakona-i-kakovo-ee-primenenie/ ja babassu palmiõli rahustamiseks (Babassu õli ehk cusiõli on selge helekollane taimeõli, mis on ekstraheeritud Lõuna-Ameerika Amazonase piirkonnas kasvava babassu palmi (Attalea speciosa) seemnetest. See on mittekuivav õli, mida kasutatakse toidus, puhastusvahendites ja nahatoodetes. Sellel õlil on kookosõliga sarnased omadused ja seda kasutatakse paljuski samas kontekstis. Seda kasutatakse üha enam kookosõli asendajana. Babassu õli on umbes 70% lipiide)
On ka teisi mooduseid naha paranemisprotsessi kiirendamiseks peale paikse nahahoolduse. Kasutada tuleks põletike ja tursete vähendamiseks jääkotte, teha krüoteraapiat egk külmaravi protseduuri mis alandavad punetust ja põletikku. Samuti on lümfimassaaž koos transdermaalse ultraheliraviga tursete alandamiseks. LED valguse spetsiifilised lainepikkused alandavad näoturset mis edendab lokaalset paranemist. Punane Led valgus on tervendava ja kollageeni soodustava ravitoimega ja lähiinfrapunavalgus pakub põletikuvastast leevendust. Protseduuri järgselt aitavad kiiremini taastuda toidulisandid, mida tuleks tarbida 3…4 päeva enne protseduuri. Hooldusjärgsete toidulisandite hulka kuuluvad:
* bromelaiin sama mis värske ananassi söömine kuna saate ka C vitamiini mis on samuti oluline paranemisprotsessis
* papaia
* inositool- vit B8 https://et.wikipedia.org/wiki/B8-vitamii
kõik nad toimivad seedeensüümina kui ka lagundavad turset ja verevalumeid kehas, samuti
*suukaudne arnika- desinfitseeriva toimega https://et.wikipedia.org/wiki/Arnika