C-vitamiini eelised ja tema mõju tundlikule nahale

Tema eelised on suured. Ta on antioksüdant, pleegitava toimega, vähendab peeneid kortse, suurendab naha sära. Kuid sellegi poolest ei pruugi ta kõigile ühtmoodi mõjuda! Tundliku nahaga inimestel võivad C vitamiini teatud vormist olla šokeerivad tulemused s.o naha ärritus, kuivus, ketendus ja punetus.

Miks mõned c vit. seerumid on ärritavad meie nahale?

See on keemia, ehk PH. Naha PH ja valemi PH ja nende  2 vaheline suhe, c vit vorm mis kõige enam ärritab naha tundlikust on L-AA ehk L on askorbiinhape ja selle PH peab väga madal olema. Sest happeline PH pakub maksimaalset stabiilsust kuid piiratud ühilduvust nahale, tugevdades nii selle koorimisomadusi ja nõrgendades kaitsefunktsiooni ja selle tõttu võivadki paljud tundliku naha tüübid ketendada, muutuda punaseks ja tekitada erinevaid nahareakstioone. Seega mida tugevam on C-vitamiini sisaldus seda ärritavam ta on tundlikule nahale. Samuti tooted mis on kombineeritud teiste hapetega n. alfa-hüdroksüülhape.

Kuidas ärritust vältida?

Kui olete otsustanud hakata kasutama C vitamiini seerumit mis on tugevalt kontsentreeritud, siis võiks alustada madalama C vit kontsentratsiooniga, see tähendab madalam kui 10%, see järel aja jooksul tõstke 15…20 % kuni nahk harjub. Või siis mitte kasutades iga päev vaid 2…3 korda nädalas.

Miks on minu nahk ärritusele tundlik?

Inimesed kes puutuvad kokku probleemiga nagu naha ärritus, võib selleks olla 3 erinevat võimalust: 

*nõrk nahabarjäär

*nahk ei pruugi hakkama saada äärmuslike PH taseme muutustega või

*ei suuda PH taset uuesti hiljem reguleerida.